C_116_fotogallery_74_lstFoto_foto_1_upiFotoMálokdy se mi stane, že bych šel dobrovolně na „ártový“ film do kina Aero a odcházel nadšen. Stejně tak bych si nepomyslel, že jedním z důvodů budou nádherné kostýmy. Už před více než rokem se mi to přihodilo s filmem La Grande Bellezza neboli Velká nádhera.

01_Toni_Servillo_La_grande_bellezza_foto_di_Gianni_Fiorito-2Název dává tušit, že film bude spíše opulentní vizuální nádherou než osudovým dramatem. Není to určitě film pro každého, musíte na něj být správně naladěni, ale mně přirostl k srdci jako málokterý.

Toni-Servillo-nel-film-La-grande-bellezza-3Hlavní postavu stárnoucího spisovatele a krále večírků Jepa Gambardellu ve filmu hrál italský herec Toni Servillo, který se spolu s kostýmní výtvarnicí Danielou Ciancio podílel i na výběru kostýmů. O jejich samotné ušití se pak postarali neapolští mistři z Cesare Attolini. Jde o rodinnou firmu sídlící 10 minut od centra Neapole, kde pod jednou střechou pracují tři generace – otec zakladatel Cesare Attolini stále dohlíží na kontrolu kvality.

07_Toni_Servillo_La_grande_bellezza_foto_di_Gianni_Fiorito_3Spolu vytvořili ztělesnění postaršího italského playboye, který je stejně věrohodný v houpací síti s drinkem v ruce, na procházce podél řeky, vprostřed večírku vyšší společnosti i ve striptýzovém klubu.

o-grande-bellezza-facebook

Pokud budete mít tu příležitost, zkuste se na Velkou nádheru podívat. Doporučuji ale koukat v co největším klidu a v dobré náladě, abyste si odnesli nerušený vizuální zážitek a nemuseli vprostřed scény přemýšlet o tom, co jste ještě zapomněli udělat do práce.

02_la_grande_bellezza_sorrentino

A pokud příležitost mít nebudete, můžete se alespoň pokochat přiloženými fotkami z filmu.

nádhera1

IMG_1895

Pánové z rodiny Attolini a herec Toni Servillo vprostřed.

IMG_1929

Toni Servillo na zkoušce.

IMG_2015

Několik sak, které ve filmu Jep Gambardella vystřídal.

Zdroje a další čtení:

Napsal Pavel Králíček
Pravého gentlemana jsem založil v roce 2011 a od té doby na něm dokumentuji svou cestu k gentlemanství. Kromě toho studuji na VŠE, provozuji Gentleman Store a s kolegou Honzou nově také John & Paul, značku košil pro štíhlé muže. Rád se zaměřuji na články o botách, které jsou takovou mou osobní specializací. Rád vám s čímkoliv poradím, stačí mi napsat.