Snažím se podporovat české výrobce, kdykoliv je to možné. V oblasti pánské módy/stylu je to ale těžké. Máme spoustu výrobců, kteří vyrábějí kvalitní věci, nicméně design často hrubě zaostává. Objevují se ale nové vlaštovky, např. Bewooden, nebo značka bubibubi. Od nich jsem dostal k recenzi kapesníček a kravatu. Zadarmo – to je ten sladký život blogerů.

Sehnat kapesníček v Čechách není vůbec jednoduché. Hedvábné se dají sehnat v Le Premier, T.M. Lewin, nebo ve spodním patře Van Graafu. Jinde to budete mít těžké (ale určitě mi napište své tipy do komentářů). Většinou stojí od 290 do 690 Kč, nicméně třeba luxusní kapesníčky Drake’s seženete i za 1500 Kč. To je samozřejmě jiná liga.

Nicméně když chce člověk s kapesníčky teprve začít, je 690 Kč poměrně hodně peněz. V tu chvíli nastupují bavlněné kapesníčky. Díky použité látce jsou levnější, seženete je většinou za 290 Kč. Přesně tolik stojí i kapesníčky bubibubi. (Mimochodem, víte, jak složit kapesníček?)

Na recenzi jsem si vybral hnědý bavlněný kapesníček s květinovým potiskem a vínovým lemem a šedou vlněnou kravatu s tenkým bílým proužkem. Všechno přišlo v úhledném balíčku krásně zabaleno. Kravata v papírové krabičce, kapesníček v hedvábném papíře v papírovém prstýnku.

Kapesníček má typické rozměry 33×33 cm a je vyroben z pevného plátna mírně vyšší gramáže, díky tomu dobře drží tvar. Líbí se mi na něm citlivě zvolená barevná kombinace – hnědá s vínovou není úplně prvoplánovitá a vypadá skvěle.

IMG_0800

Kravatu jsem si vybral vlněnou, abych učinil za dost ročnímu období. Na můj vkus je poměrně úzká, má pouhých 6 cm, takže by se dala označit spíše za slim. Není to ale přehnané. Konstrukčně má kravata viskózovou výplň, působí solidním dojmem, není „papírová“. Chybí ji tzv. „slip stitch“ (volný steh, kterým je kravata sešita, aby se po rozvázání mohla lépe narovnat a nekrčila se), ale vzhledem k použitému materiálu si myslím, že to nebude problém. U hedvábných kravat bubibubi standardně je.

IMG_0791

Určitě bubibubi vyzkoušejte. Je poznat, když to dělá někdo, koho to baví. Nabídka kravat i kapesníčků je opravdu široká a již brzy budou v nabídce i motýlky. Zkuste mrknout i na stránku Inspirace, kde najdete spoustu možných barevných kombinací.

Máte tipy na některé další méně známé české výrobce pánských doplňků, o kterých bych mohl napsat?

Napsal Pavel Králíček
Pravého gentlemana jsem založil v roce 2011 a od té doby na něm dokumentuji svou cestu k gentlemanství. Kromě toho studuji na VŠE, provozuji Gentleman Store a s kolegou Honzou nově také John & Paul, značku košil pro štíhlé muže. Rád se zaměřuji na články o botách, které jsou takovou mou osobní specializací. Rád vám s čímkoliv poradím, stačí mi napsat.