Začal jsem se nudit.

Roky jsem všem doporučoval, ať se drží bílé a modré, příliš neexperimentují, že to vypadá nejlépe. A ono vypadá. Pro začátek.

Ale po chvíli (nebo pár letech) to začne nudit.

Tak jsem si koupil zelené sako.

Proč zrovna zelené? Přivedl mě k tomu kolega Martin, který má zelenou barvu hodně rád, i když jsem dlouho jeho fascinaci nedokázal pochopit. Považoval jsem zelenou za špatně zkombinovatelnou a dost netradiční.

Než jsem si koupil zelené sako.

Kapesníček od Drake’s, brýle Komono

Objednával jsem klasicky ze Suitsupply ještě se světle šedými lněnými kalhotami s lehkým windowpane vzorem a volnočasovou “shirt jacket” bundou. Sako je ze zajímavé na omak hrubě tkané směsi – vlna, hedvábí a len. A zatím jsem z ní nadšený – nemačká se tolik jako len, ale je podobně prodyšná.

Když už jsem byl v tom, obléknul jsem si ještě dvě věci, které pro mě nejsou typické – tmavou denimovou košili a tassel loafers. Košili jsem koupil v Uniqlu a zejména na volný čas se mi hodně osvědčila, mokasíny jsou od Meerminu už z minulého roku, ale rozchodil jsem je až letos. Ne že by to trvalo tak dlouho, jen jsem to prostě nestihnul.

O fotky se postaral Ondřej Šustík, fotili jsme na terase kanceláří SENS – vyrábějí proteinové tyčinky ze cvrčkové mouky, velice zajímavá věc.

 

Napsal Pavel Králíček
Pravého gentlemana jsem založil v roce 2011 a od té doby na něm dokumentuji svou cestu k gentlemanství. Kromě toho studuji na VŠE, provozuji Gentleman Store a s kolegou Honzou nově také John & Paul, značku košil pro štíhlé muže. Rád se zaměřuji na články o botách, které jsou takovou mou osobní specializací. Rád vám s čímkoliv poradím, stačí mi napsat.