IMG_5982O japonských zápisnících Midori jsem se dozvěděl z článku Tomáše Baránka na jeho skvělém blogu Lifehacky.cz. Nadchnul mě tak, že jsem si obratem musel jeden pořídit. V tu dobu ale u nás nebyly dostupné, takže jsem objednal přes britský e-shop The Journal Shop. Čekání bylo dlouhé, ale moje nadšení nijak neuvadlo, ba naopak. Hned jak jsem ho viděl na vlastní oči, tak jsem věděl, že ho jednou musím prodávat i v Gentleman Store – v srpnu se to konečně podařilo.

Traveller’s Notebook je o trochu složitější než třeba u nás běžné zápisníky Moleskine, proto vysvětlím, v čem se liší a proč mi tolik vyhovuje.

Jak funguje

IMG_5973
Základem Traveller’s Notebooku jsou kožené desky z hrubé kůže, která není povrchově upravená, takže rychle získává patinu. Do nich jsou usazeny 2 gumičky: jednou se desky obepnou, aby zůstaly zavřené, pomocí druhé do nich zajistíte jeden ze zápisníků. Pokud byste v deskách chtěli mít zápisníky 2–3, je potřeba použít další gumičky. Můžete použít jednu záložní, která je v základním balení, nebo si pořídit ty speciální.

IMG_5985Kouzlo Traveller’s Notebooku je právě v tom, že si ho můžete maximálně přizpůsobit pro svoje potřeby. Je to vlastně čisté plátno (desky), kterému vtisknete vlastní vizi tak, aby maximálně odpovídalo vašim představám. Jako náplň si můžete vybrat zhruba z 20 možností – od nejjednoduššího prázdného sešitku, přes denní či týdenní diáře až po různé kapsy na ústřižky nebo třeba skicák. Dobrou představu si uděláte z fotek ostatních majitelů Traveller’s Notebooku.

Když k tomu přidáte i minimalistickou japonskou estetiku, vznikne kombinace, které jsem prostě nemohl odolat.

Jaký je můj Midori

Popíšu, jak přesně vypadá moje sestava, abyste si udělali lepší představu a možná se i trochu inspirovali.

Základem jsou hnědé desky, které časem trochu ztmavly a získaly nezaměnitelnou patinu.

IMG_5975V nich mám 3 různé náplně: čistý týdenní diář, který mi funguje jako takový úkolový kalendář, čistý zápisník, do kterého si zapisuji úkoly a poznámky zhruba na základě systému Bullet Journal a čtverečkovaný sešit, který zatím čeká na své využití, až dopíšu ten čistý.

IMG_5978

Kromě toho mám na deskách ještě držák na pero vel. M, ve kterém nosím pero Lamy, které mám už několik let. Uvažuji ale o tom, že bych si pořídil mosazné pero přímo od Midori.

IMG_5979Kromě řady produktů Traveller’s Notebook vyrábí Midori i řadu konvenčnějších zápisníků Midori MD, které s největší pravděpodobností zařadím do sortimentu také, protože mají naprosto luxusní papír a vazbu, takže na stole leží “naplacato”.

Kdybyste si chtěli udělat radost, tak víte, kam máte zajít.

V komentářích rád zodpovím vaše dotazy ohledně Midori, případně můžete přidat své zkušenosti s psacími potřebami obecně.

Napsal Pavel Králíček
Pravého gentlemana jsem založil v roce 2011 a od té doby na něm dokumentuji svou cestu k gentlemanství. Kromě toho studuji na VŠE, provozuji Gentleman Store a s kolegou Honzou nově také John & Paul, značku košil pro štíhlé muže. Rád se zaměřuji na články o botách, které jsou takovou mou osobní specializací. Rád vám s čímkoliv poradím, stačí mi napsat.