Košile s krátkým rukávem jsme rozdělili do dvou částí. První je podkategorie obsahující společenské košile s krátkým rukávem. Tyto košile jsou vhodné především pro formální příležitosti – do společnosti a do zaměstnání, zejména tam, kde je vyžadován tzv. dress code.
Zdroj

Možná se mnou nebudete souhlasit, ale společenské košile s krátkým rukávem by měli nosit jen zaměstnanci McDonald’s a možná autobusáci. Rozhodně ne bankovní úředníci, ředitelé, podnikatelé, běžní úředníci ani nikdo jiný. Košile s krátkým rukávem v obleku nevypadají dobře.

A nemyslím si to jen já. V tomto článku jeden z krejčích ze Savile row přímo říká, že je nesnáší:

“I hate short-sleeved shirts,” says Richard James, the Savile Row tailor. “If I see someone in a short-sleeved shirt, I don’t even think middle management, I think loser. Or a steward on an airline.” James does not sell any short-sleeved shirts at his store. “In hot weather, I think you should wear a shirt, T-shirt or polo shirt. We don’t need another category.”

A proč že jsou vlastně tak špatné?

  1. V saku není vidět na konci rukávu manžeta a celý outfit pak vypadá tak nějak nedokončeně.
  2. Košile s krátkým rukávem prostě nedává smysl jako kus oblečení. Obzvlášť, když vyhrnuté rukávy tradiční košile vypadají tak dobře. Když už si teda nemůžete pomoci…
  3. Většina českých košil má rukávy příliš široké a hrozí, že v nich budete vypadat jako strašáci na poli.
  4. Kvalitní košili s krátkým rukávem prostě neseženete. Kvalitní výrobci je totiž nevyrábějí. Je to něco podobného jako s polyesterovými kravatami.
Napsal Pavel Králíček (autor)