Slavnostní otevření Uomo Napoletano

Zdroj: http://blog.uomonapoletano.cz/
Zdroj: http://blog.uomonapoletano.cz/

Že jsme na tom u nás s obchody s pánskou módou špatně, je známá věc. Situace se ale začíná postupnými krůčky zlepšovat – jedním takovým krůčkem je i otevření nového butiku s italskou, převážně neapolskou, pánskou módou.

_MG_8666Slavnostní otevření proběhlo již 27. listopadu, ale přes předvánoční shon jsem o něm ještě nestihl napsat. Přiznám se, že si na podobné akce příliš nepotrpím. Někoho baví samotná vznešená atmosféra a přítomnost fotografů, mě spíše zajímá smysluplná konverzace, které ale přes svou smělost nejsem schopen se zcela neznámými lidmi.

_MG_8674Na večírku jsem se tedy příliš nezdržel, jen jsem zhodnotil situaci, prohlédl si vystavené zboží a za hodinku šel domů. Na místě činu jsem se ale stavil ještě jednou, kdy už jsem měl čas si se zakladatelkou Anetou Vazačovou více promluvit, získal jsem další informace, vyzkoušel některá saka a tak podobně.

Duo italských krejčích, u kterých bylo možno objednat oblek na míru.
Duo italských krejčích, u kterých bylo možno objednat oblek na míru.

V Uomo Napoletano totiž naleznete slavné italské značky, které můžete vídat na zahraničních blozích a Instagramu, pokud jste podobní nadšenci jako já.

Isaia a Boglioli

ISAIA Fall/Winter 2014-15
ISAIA Fall/Winter 2014-15

Těšil jsem se zejména na dvě – Isaia a Boglioli, které už jsem okukoval na předešlých ročnících Pitti Uomo. Dle očekávání se jedná o dražší značky, ke kterým by se měl člověk pronakupovat, ale potěšilo mě, že v Uomo Napoletano se prodávají dokonce o trochu levněji, než je doporučená maloobchodní cena. Obvyklá česká přirážka se tedy nekoná.

Boglioli Fall/Winter 2014-15
Boglioli Fall/Winter 2014-15

Kromě těchto dvou (pro mě) vlajkových značek v butiku naleznete i Pantaloni Torino, Altea, Baronio Uomo a některé další, pro mě již méně známé značky. Kromě nich pak ještě i vlastní private label Arlecchino.

Divočina i italská klasika

resize_1Představu o sortimentu si můžete udělat na stránkách e-shopu, který ale neobsahuje všechno prodávané zboží. Třeba kalhoty jsou rázu trochu divočejšího, ale jinak se jedná o kvalitní italskou klasiku. I když jinak vyznávám spíše konzervativnější britský styl, některá dvouřadá saka mě vyloženě lákají – obzvlášť jedno bez podšívky mi padlo jako ulité a bylo krásně pohodlné.

Kamenný obchod se nachází v centru Prahy, pár minut od náměstí Republiky, takže pokud budete mít volnou chvilku, můžete se zajít podívat. Doporučuji, měli byste být unešeni stejně jako já.

resize_DSC_0771_DxO (1)