Recenze LG Styleru – parního osvěžovače oděvů

Většinu nabídek na všemožné recenze a spolupráce se mi úspěšně daří odmítat. Přijímám jen ty, které mi dávají smysl a vidím v nich přínos i pro vás, třeba ve formě zajímavého článku. A tak jsem se nabídku firmy LG na zapůjčení parního osvěžovače oděvů LG Styler rozhodl přijmout.

Zpočátku jsem byl skeptický, protože mi nebylo úplně jasné jeho využití a smysl, ale postupem času mi víc a víc přirůstal k srdci. Ve spolupráci s Petrem Honcem, který má svůj Youtube kanál Gentleboy, jsem natočil i video recenzi Styleru, takže se můžete podívat.

Co to vlastně je?

petrhonc_img_9641-copyOficiálně je LG Styler parní osvěžovač oděvů, což je ale kategorie spotřebičů, kterou málokdo zná nebo vlastní. Zatím se prodává spíše v Americe, Japonsku a na pár dalších trzích – Česká republika je z těch, kde ho lze pořídit, zřejmě tím nejmenším. Zkušenost s něčím podobným budou mít zejména lidé často cestující po hotelích, kde se nacházejí tzv. “trouser pressy” od firmy Corby, nebo nově i LG Stylery. Na Facebooku psal Pavel Plička, že už se s ním dokonce potkal v Kanadě.

Jednoduše řečeno je to spotřebič velikosti užší ledničky, do kterého vložíte oblečení a on vám ho pomocí horké páry osvěží, provoní a narovná. Kromě toho má také program pro důkladnou dezinfekci, což ocení alergici a lidé s vysokými nároky na hygienu.

K čemu to vlastně je?

petrhonc_img_9636-copyJak to ale funguje v praxi? Styler má 3 programy – osvěžení, dezinfekce a sušení. Každý si asi najde svoje oblíbené využití, u mně to je osvěžování sak, kalhot a svetrů. Nejsem zastánce kompletně nažehleného vzhledu, pár vrásek a pomačkání mě nerozhodí, ale je příjemné a praktické dostat sako a kalhoty zase do formy bez toho, aniž bych je musel žehlit nebo nosit do čistírny.

Párkrát jsem také použil funkci jemného dosoušení, když jsem na poslední chvíli potřeboval čerstvě vypranou košili.

Moje hodnocení

petrhonc_img_9629-copyLG Styler je potřeba hodnotit na třech úrovních – jak dobrý je to spotřebič, jak praktické jsou jeho funkce a kolik to celé stojí.

Spotřebič je to nadmíru povedený – pěkný na pohled, naprosto jednoduchý na ovládání a dobře zpracovaný. Opravdu nemám, co bych mu vytknul. Vše funguje tak, jak má. A když po vás Styler něco chce, třeba doplnit vodu, tak vám k tomu zahraje pěknou nevtíravou melodii. V tomto ohledu super.

Druhá věc je funkčnost. Nejpraktičtější je pro mě osvěžování kalhot a obnovování jejich puků, což je věc, kterou jsem dřív kvůli její pracnosti flinkal. Teď už není důvod. To samé se saky a svetry. Myslím, že lidem s citlivými kousky oblečení ušetří hodně cest do čistírny. Jak tak nad tím přemýšlím, od té doby, co Styler mám, jsem v čistírně nebyl.

petrhonc_img_9644-webTřetí věc je cena, což je asi největší slabina Styleru. Stojí totiž 50 000 Kč. Nicméně to nemusí být až tak závratná suma – předpokládám, že vydrží fungovat stejně dobře spoustu let a za tu dobu se sám zaplatí možná i jen na ušetřených účtech z čistírny. Když ne na nich, tak na čase stráveném po cestě určitě. Není to určitě věc pro každého, ale řekl bych, že tento blog čte i pár lidí, kteří už o koupi LG Styleru začali přemýšlet. Není to sice must-have, ale very-nice-to-have určitě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *