Kam v Londýně za pánskou módou

Pavel a já jsme v posledních měsících nezávisle na sobě navštívili Londýn. A i když to povětšinou znamená muzea, parky, papírové kornouty na hranolky a čekání na déšť, říkali jsme si, že by bylo přínosné shrnout naše společná doporučení týkající se Londýna a pánské módy. I v tomto ohledu se totiž návštěva vyplatí.

Jermyn Street

Zdroj: http://www.cosmobutler.com/
Zdroj: http://www.cosmobutler.com/

Tradiční košilářská ulice v srdci Londýna, co by kamenem dohodil od Picadilly Circus, by měla být vaší povinnou zastávkou. Nenavštívit Turnbull & Asser by byla svatokrádež. Čas si vyhraďte i na boty – alespoň Church’s, příjemná pro mě byla i zastávka v Crockett & Jones. Nezapomeňte se zastavit v provoněném krámku Taylor of Old Bond Street, za návštěvu určitě stojí i Charles Tyrwhitt a T.M.Lewin – v obou se vám dostane velmi vřelého uvítání od nápomocného personálu.

 Savile Row

Zdroj: http://therakeonline.com/
Zdroj: http://therakeonline.com/

Na Savile Row jsem se jako pravý fanoušek nesmírně těšil, ale realita trochu zaostává za očekáváním. Samotná ulice není nikterak pompézní, spíše průměrná. Nacházejí se na ní taková jména krejčovského světa jako Anderson & Sheppard, Gieves & Hawkes, Kilgour, Hardy Amies, Norton & Sons a další. Sám jsem neměl odvahu vstoupit ani do jedné z těchto svatyň, jen jsem z ulice pozoroval vznešené místnosti a prodejce pohybující se uvnitř.

Regent Street

regent-street-flags

Regent Street se vine od Piccadily Circus až k Oxford Street. I když je za hlavní nákupní ulici obvykle považována Oxford Street, nenašel jsem na ní ani jeden obchod, který by mě zaujal. Zato Regent Street a Jermyn Street se jimi jen hemží. Posuďte sami, na Regent Street naleznete následující značky: Brooks Brothers, Barbour, Charles Tyrwhitt, Aquascutum, Hawes and Curtis, Hackett, Hunter, J. Crew a Woolrich.

Jednotlivé klenoty

Bill Amberg

Zdroj: http://www.thebespokegent.com/
Zdroj: http://www.thebespokegent.com/

Veliký výběr zajímavých kožených výrobků. Tašky všech velikostí, obaly na telefony, peněženky. Vše velmi jednoduché, elegantní a poctivě zpracované. Bill Amberg je brašnář, který stojí za pozornost.

Adresa: 9 Shepherd Market, Mayfair, London, UK, W1J 7PF
Webové stránky: BillAmberg.com

Drake’s

Drakes EMBED-09

O firmě Drake’s jsem už trochu psal v tomto článku. V Londýně mají obchody 2 – flagship store na Clifford Street kousek od Savile Row a factory shop na Haberdasher Street. Na Clifford Street naleznete klasický naleštěný obchod se stylovými prodavači a standardní sezonní nabídkou, ve factory shopu spojeném s výrobou pak obchod ne nepodobný klasickým závodním prodejnám u českých továren. V něm si můžete vybrat ze zboží minulých sezon za sníženou cenu.

Adresa (Flagship): 3 Clifford Street, London W1S 2LF
Adresa (factory shop): 3 Haberdasher Street, London N1 6ED
Webové stránky: Drakes.com

Cordings

Zdoj: cordings.co.uk
Zdoj: cordings.co.uk

O Cordings shodou náhod vyšel článek na Permanent Style jen pár dní před mým pobytem v Londýně, předtím jsem o něm neslyšel. V Londýně jsem k němu také nijak vědomě nesměřoval, ale najednou se před ním objevil při bloudění okolo Piccadily Circus. Takovou náhodu jsem využít musel a šel jsem dovnitř. Pokud se říká, že značka Barbour nebo celá Savile Row jsou esencí Británie, tak to není pravda. Cordings je esence britského stylu. Manžestráky v 15 barvách, tvídová saka, hubertusy, lovecké holínky, je tam všechno. Rozhodně se zde nehraje na nějaké trendy, nedivil bych se, kdyby se nabídka od roku 1839 téměř nezměnila.

Adresa: 19 Piccadilly, London, W1J 0LA
Webové stránky: Cordings.co.uk

LN-CC

Zdroj: www.relevanceofstyle.wordpress.com
Zdroj: www.relevanceofstyle.wordpress.com

Zkratka pro Late Night’s Chameleon Café. Políček do tváře rychlé módy. Východ Londýna, neobvyklý obchod s ještě neobvyklejším interiérem nabízí širokou škálu oblečení a doplňků od návrhářů z celého světa. Při návštěvě máte pocit, že jste spíš na výstavě, než na nákupu. Atmosféra místa je velmi příjemná. A velmi neobvyklá. Před příchodem se musíte telefonicky objednat.

Adresa: 18 Shacklewell Lane, Dalston, London  E8 2EZ
Webové stránky: LN-CC.com

Suitsupply

Zdroj: fashionbeans.com
Zdroj: fashionbeans.com

E-shop Suitsupply mám prolezlý tam i zpátky, ale jejich kamenný obchod jsem dosud nenavštívil. Když jsem jeden zahlédnul na dohled od Savile Row, musel jsem jít dovnitř. Přímo v obchodě působí krejčí, který zřejmě na počkání upravuje obleky a kalhoty, kromě něj i vyšvihnutí prodavači. Nabídka věrně odráží nabídku na webu, i když dle někoho jsou v kamenném obchodě méně zastoupeny levnější obleky a saka. Z obchodu jsem byl trochu zklamán, což bylo způsobeno mými přehnanými očekáváními a výbornou úrovní webu. Oproti němu je obchod spíše jen standardní a nijak nevyčnívá z řady.

Adresa (Vigo street): 9 Vigo Street, W1S 3HH  London
Webové stránky: Suitsupply.com

Son of a Stag

Zdroj: http://halloffade.com/
Zdroj: http://halloffade.com/

Něco tak trochu mimo obor. V Son of a Stag se specializují na menší (až obskurní) návrháře a na prodej džín. Ale takový se vším všudy. S vlastními stroji na jejich opravu, se širokou nabídkou bot – z těch volnočasových bych si dokázal vybrat. Nevýhodou je trochu zvláštní umístění.

Adresa: 9 Dray Walk, The Truman Brewery, 91 Brick Lane, London, E1 6QL
Webové stránky: Sonofastag.com

Máte svá další oblíbená londýnská místa? Podiskutujme o nich v komentářích.

Zdroje a další čtení:

Komentáře

  1. Luděk

    Skvělý článek! Další místa co stojí za zmínku jsou třeba Trunk Clothiers v Marylebone, deštníky u James Smitha na New Oxford Street, nebo skotský obchod Highland Store hned vedle Bristkého muzea (podívejte se na jejich zlevněné kašmírové šály od Johnstons of Elgin). Za návštěvu také stojí Burlington Arcade kousek od Saville Row.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *