Jaké bylo zimní Pitti Uomo 87

DSC_0768
Zdroj: JANEK

Letošní zimní Pitti Uomo pro mě bylo v lecčem nové – poprvé jsem byl na Pitti v zimě a poprvé také sám za sebe. Jeli jsme s kolegou Honzou z John & Paul shánět nové dodavatele a samozřejmě koukat kolem sebe. Je to zajímavé, ale i když kolem sebe vidíte nejvyšší koncentraci skvěle oblečených mužů, po chvilce se přehltíte a vlastně i trochu začnete nudit.

Vyfoť, nebo budeš vyfocen

DSC_0495
Zdroj: JANEK

Že je Pitti přehlídka toho nejlepšího, Italové to umějí a my ne, jste už asi slyšeli jinde. Při první návštěvě si zde vážně člověk připadá jak v Jiříkově vidění, podruhé už ví, co čekat, potřetí už víceméně řeší jen to, kvůli čemu přijel. Trochu vám přiblížím, jak to tam vypadá.

DSC_0557
Zdroj: JANEK

V celém areálu se pohybují dokonale vystajlovaní muži s cigaretami, doutníky a iPhony, jejichž cílem je dostat se do co nejvíce hledáčků všudypřítomných fotografů. Kromě nich jsou na veletrhu také “pouze” dobře oblečení muži, kteří přišli řešit obchodní záležitosti. Ti jsou většinou uvnitř u různých stánků.

DSC_0759 2
Zdroj: JANEK

Po střízlivém zhodnocení svých nadějí jsem na veškeré snahy nechat se fotit rezignoval, i když poslední den dopoledne, v období největšího foto-sucha, si nás také někdo odfotil. Potěší to, ne že ne.

Autobus: Cesta tam a zase zpátky

DSC_0858
Zdroj: JANEK

Protože s Honzou nemáme rozum a nestihli jsme včas zarezervovat letenku, vydali jsme se do Itálie autobusem. Vyjeli jsme v 6 hodin večer, přijeli v 11 hodin ráno. To je 17 hodin na cestě. Ne, není to žádný med, ale zvládli jsme to a zpáteční cesta byla již o řád snesitelnější, i když nás hodinu prohledávali na rakouských hranicích.

DSC_0691 2
Zdroj: JANEK

Autobus nás ale svedl dohromady s dvoučlennou delegací z firmy Janek, se kterou jsme se domluvili na reportáži z výroby košil a možná i něčem víc. Navíc od Jakuba Koutného (což je skvělé jméno v businessu s pánskou módou) mám spoustu ilustračních fotek, které by vám měly atmosféru přiblížit.

DSC_0596
Zdroj: JANEK

A kdyby vás zajímaly i sesumírované trendy, kterých se můžete za 2 roky držet (protože dříve k nám nedojdou), přečtěte si článek na webu Parisian Gentleman.

DSC_0801 2
Zdroj: JANEK
DSC_0823 2
Zdroj: JANEK
DSC_0844 2
Zdroj: JANEK
DSC_0807 2
Zdroj: JANEK
DSC_0753 2
Zdroj: JANEK
DSC_0732 2
Zdroj: JANEK
DSC_0638 2
Zdroj: JANEK
DSC_0608
Zdroj: JANEK
DSC_0695 2
Zdroj: JANEK
DSC_0645 2
Zdroj: JANEK
DSC_0626 2
Zdroj: JANEK
DSC_0582
Zdroj: JANEK
DSC_0577
Zdroj: JANEK
DSC_0562
Zdroj: JANEK
DSC_0552
Zdroj: JANEK
DSC_0557
Zdroj: JANEK
DSC_0535
Zdroj: JANEK
DSC_0516
Zdroj: JANEK
DSC_0844
Zdroj: JANEK

P. S. Pokud jste ještě neviděli, podívejte se na film La Grande Belezza (Velká nádhera). To je taková esence Itálie a Pitti Uomo.

Komentáře

 1. martina

  Než jsem dočetla nakonec, chtěla jsem ti napsat, že je to jak ve Velké nádheře ve dne (: Ale ta koncentrace stylu by mě zabila!! Našinec na to není vůbec připravený :D

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Je to vážně výborný film! Jsem rád, že ho zná více lidí. Máš pravdu – poprvé je to ohromný šok, ale člověk si zvykne na ledacos.

 2. Radek

  Mně to přijde jako velký panoptikum teploušů a úchylů. Máloco z toho bych byl schopen nebo ochoten vzít na sebe. Asi jsem víc zastánce britskýho kozenvartivního stylu. Ale proti gustu… ;-) Vlastně jedinej outfit, kterej se mi líbí, je pán (s dámou) v bordó kabátě.

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Také jsem zastánce britského konzervativního stylu, ale slovy „teplouš“ a „úchyl“ bych šetřil. Trochu tolerance prosím.

  1. Post
   Author
 3. Bastyg

  Je to trochu podobný formát článku, jako na mužích v Česku, že ? :-) Ale jinak tleskám, fotky jsou moc pěkné, z něčeho se dá opravdu inspirovat.

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Článek asi podobný bude, neboť většinu těch o Pitti jsem na Mužích v Česku psal já :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *