Ideál z Pitti Uomo

Letos jsme opět jeli na služební cestu na Pitti Uomo, z čehož vzniklo přes 100 fotek a článek na Muže v Česku. Tentokrát jsem neměl moc času prozkoumat stánky vystavovatelů, protože jsem s foťákem neustále lítal po venku a fotil.

Někdy je až sranda, jak se tam někteří natřásají a vyloženě nenápadně postávají na nejfrekventovanějších místech, aby byli na co nejvíce fotkách. Vyfotil jsem spoustu zajímavě oblečených lidí, ale jeden mi obzvlášť utkvěl. A potvrdil mi to i The Sartorialist, který ho vyfotil také.

Ideál z Pitti UomoOproti spoustě přítomných mužů je oblečen jednoduše. Má jednobarevný (i to je na Pitti výjimka) oblek, ladící ponožky, jednoduchou košili a kravatu. Boty nemají kontrastní špičku ani cvočky. K tomu jen 3 doplňky – jednoduché sluneční brýle, krásné hodinky (tipuji Hublot) a prostý kožený kufřík.

Na této fotce to tak nevyzní, ale kdybyste toho muže viděli, cítili byste z něj třídu a takovou ušlechtilost. Tohle je ideál, ke kterému bych asi rád směřoval.

Jak řekl jeden z komentátorů u Scotta Schumanna:

This photograph alone inspires me to aspire to the good things in life.

Takže asi tak.

 

Komentáře

  1. Post
   Author
 1. Kodl

  mňo chlapče, vůbec ti tu nemoc a „rádoby elegánství“ nezávidím.
  vsadil bych se, že nechodíš k vodě, protože za plavky se blbě strká kapesníček.

  na stránce, na kterou jsem mimochodem zavítal náhodou, pravygentleman.cz bych očekával rady a tipy, jak se stát morálně vyspělým, zásadovým a disciplinovaným gentlemanem. A ne, jak se oblékat jako buzna.

  Sorry, demokracie, názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *