Galard už i v Praze: reportáž ze slavnostního otevření

Jak psal v minulém článku pan Kučera, v oblasti pánské módy se toho děje čím dál tím více. A to je jedině dobře. Poslední novinkou je, že se nám do Prahy nanominovala původně brněnská firma Galard pod vedením Stanislava Gálika, která se zabývá zejména šitím na míru – od košil, přes obleky až po džíny. K tomu boty Loake a všemožné doplňky.IMG_1623

Ve čtvrtek 15. května se konalo slavnostní otevření první pražské pobočky (pravděpodobně není poslední) Galard v nových prostorách ve Vyskočilově ulici kousek od BB Centra a Brumlovky. Již z polohy, která je daleko od všech nákupních center, ale o to blíž velkým kancelářským komplexům, je poznat rozdíl oproti běžným obchodům.

Stanislav Gálik s vedoucí pražského obchodu.
Stanislav Gálik s vedoucí pražského obchodu.

Galard funguje na základě sítě konzultantů, kteří se vždy individuálně věnují klientům převážně z business sféry. Proto můžete počítat s lepším servisem a neřešíte takové věci jako třeba fronty u pokladny. Jak jsem se dozvěděl přímo od pana Gálika, viděl velké rezervy u ostatních firem, které se v tomto odvětví pohybovaly, tak se do toho pustil sám.

IMG_1641Slavnostní otevření byla poměrně standardní večerní akce – zpočátku bylo vevnitř dost plno, postupně se vylidňovalo a nejcennější byly konverzace. Jak bývá zvykem, připraveno bylo občerstvení – překvapilo mě, že obrandované byly i plastové lahve s vodou a čokoládové bonbony. Někdo si s tím opravdu vyhrál.IMG_1626 IMG_1629

Co se programu týče, připravena byla živá hudba v podání saxofonisty, malá módní přehlídka a vystoupení taneční skupiny. Všechno bylo příjemné, vkusné a neokázalé, stejně jako celý obchod. Působí luxusně a prostorně s několika salonky pro zkoušky v soukromí. Světlé stěny a tmavé dřevo.IMG_1631

IMG_1650 IMG_1675 IMG_1691Jsem zvědav, jak se pražskému Galardu bude dařit. Mělo by se mu dařit velice dobře, neboť hlavním podnětem pro expanzi byla zásoba pražských klientů, kteří nyní nemusí cestovat až do dálného Brna.

IMG_1697 IMG_1698A na závěr ještě kuloární informace: Galard jedná s panem Lawartem ohledně možné spolupráce.

Komentáře

  1. Post
   Author
 1. McMac

  Ahoj,
  to vypadá dost dobře! :-) Díval jsem se na ceny a třeba pásek na míru s monogramem za 1890 – to je luxus! Teda doufám, že ty cena na netu platí. Košile za 2000 Kč je taky ok…

  Pavle, a jak to prosím funguje? Já se objednám a on si mě vezme nějakej konzultant? :-)

  Docela by mě zajímalo, kolik budous stát ty boty :-)

  Zdravím,

  Mac

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Ahoj,
   Mělo by to fungovat tak, že zavoláš na jedno z čísel konzultantů na webu a domluví se s tebou. Nicméně předpokládám, že přímo z obchodu tě taky nevyženou :-).

   Případně volej na 732 877 697 – to je číslo Simona Flemra (také konzultant), který mě tam pozval.

  2. Nedy

   No já to v Brně řešil tak, že jsem jednou při cestě přišel do prodejny, kde se mě ujala příjemná paní. Vyměnili jsme si vizitky a od té doby jsme v kontaktu, když něco potřebuji. Ceny z webu samozřejmě platí. Co se bot týče, tak mají menší výběr než Le Premier a třeba neobjednají nic mimo jejich výběr, ale zase mají nižší cenu a to jak kupní, tak za repasi.

   1. Jakub Lohniský

    Zdravím, jelikož Galard bere boty od nás, tak bych se rád vyjádřil :-) Cena za repas by měla být stejná, protože to jde opět přes nás. Prodejní ceny také, protože máme doporučené koncové ceny. Pokud se lišíme v cenách, tak samozřejmě u slev a zlevněných modelů. To si Galard jede na vlastní triko.

    Jakub, Le Premier

    1. Nedy

     Vážený pane Lohniský,

     nechci zde nahlodávat opravdu velmi dobrou reputaci Vašeho obchodu. Nicméně musím bohužel nesouhlasit. Bez jakýchkoliv slev (leda bych jim byl tak sympatický a nezmínili se o tom – žertuji) měli ceny o cca 100 až 200 Kč nižší… Ano, není to velký rozdíl, ale připočteme-li k tomu, že nemusím jezdit, či posílat něco do Prahy, tak už se to pozná…

 2. Jiří H.

  Dobrý den,

  koukal jsem na jejich stránky a musím uznat, že na české poměry to na mě působí celkově solidním dojmem. Co mně ale přijde úsměvné, jsou jejich proklamované pásky na míru. Zde už opět cítím tu typicky českou snahu si to tak trochu usnadnit na úkor zákazníka. Všechny pásky, které jsem na jejich propagačních materiálech viděl, jsou napojené na sponu u nás poměrně rozšířeným čepem (šroubkem) místo klasického a na výrobu náročnějšího ručního prošití. Kde je potom to „na míru“? Vždyť si mohu pořídit pásek nejbližší větší velikosti, rozebrat ho, sám si ho zkrátit a pak opět zkompletovat, jak to naprosto běžně s tímto druhem pásku dělám? Nechápejte mě špatně, osobně shledávám tuto konstrukci velice praktickou, ale od pásku za cca 2000Kč bych očekával celkově lepší standard zpracování.

  S přáním hezkého dne
  Jiří

 3. Kamil

  Ahoj/Dobrý den,
  dívám se dívám a dost se mi líbí oblek pána na obr.č.7 (modrá kostka). Tuší místní znalci, kde sehnat? Předpokládám, že nejde o konfekci, takže kde šijí z této, či podobných látek?
  Díky a hezký den Kamil

  1. Milan Polak

   Dobrý den,
   Na obr.č.7 jsem přímo já, čili mi dovolte odpověď. Oblek, který mám na fotce na sobě je na míru přímo od firmy Galard, o které je tento článek. Stačí tedy kontaktovat jejich konzultanty ;)
   Přeji hezký den.

 4. Pingback: Stanislav Gálik: Jak jsem prodal Galard | Pravý Gentleman

  1. Post
   Author

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *