Španělské Berwicky aneb Konečně prodáváme boty!

Asi jste si všimli, že mojí specialitou jsou hlavně boty. Proto je trochu zvláštní, že jsme dosud žádné rámové boty v Gentleman Store neprodávali. Mělo to dobrý důvod – nemohli jsme najít žádnou značku, která by měla ideální poměr cena/výkon, jak to máme rádi. Až teď se nám zadařilo se španělskými Berwick.

Před Vánoci jsme spustili prodej úvodní kolekce 12 základních modelů. Je to zatím takový výkop, letos budeme nabídku postupně rozšiřovat. Na cestě jsou 4 nové modely a zhruba v květnu jich přijde dalších 9. Nedočkavci se můžou rovnou na nabídku podívat, zájemci o kontext nechť čtou dále.


Trh s rámovými botami v Čechách před pěti lety skoro neexistoval. Pak Le Premier (ještě před mým angažmá) přišel s Allen Edmonds, které brzy vystřídala anglická značka Loake. Ta se od té doby stala takovým standardem trhu, vůči kterému se vše poměřuje.

Za nějakou dobu přišel Barker, fungoval i obchod Classic Shoes nabízející trochu dražší značky – Church’s, Vass a další – ale jinak se nic extra nedělo. Zajímavý počin jsou boty od Martina Lawarta, nyní pod značkou Manesy.

Stále nám ale přišlo, že musí existovat podobně kvalitní značka za méně peněz. Jestliže se Loaky na začátku prodávaly okolo pěti tisíc Kč, nyní už jsou spíše okolo sedmi. A to už nám přišlo dost.

Ve sféře blogů je oblíbená značka Meermin, o které jsme uvažovali také, nicméně ta bohužel velkoobchodně nespolupracuje. Navíc jsem si od nich objednal na jaře dva páry, které jsem ani nerozchodil, protože jsou hodně tvrdé a já moc pohodlný. Prostě už to nemám zapotřebí.

Myšlenku jsem ale měl v hlavě stále a oči otevřené, až jsem jednou narazil na španělskou značku Berwick. Nebyla tak známá, nedala se téměř koupit online, ale na fórech na ni byly dobré recenze. Tak jsme přes španělsky mluvící kamarádku domluvili schůzku, Honza si udělal výlet na jih a domluvil spolupráci.

Objednali jsme si několik párů na otestování, abychom si byli jistí kvalitou. Berwicky předčily naše očekávání. Vyrábějí se ve Španělsku z kvalitních kůží (např. Tanneries du Puy) a oproti jiným značkám jsou díky širšímu kopytu o hodně pohodlnější i co se rozcházení týče.

Objednali jsme tedy 12 základních modelů, vylepšili prodejnu, aby se nám tam vůbec boty vešly a před Vánoci spustili prodej. V lednu jsme objednali další 4 modely a v půlce února na veletrhu v Miláně dalších 12 ze sezónní kolekce. Ty by měly dorazit zhruba v květnu a budou vážně skvělé. Sneak peek jste mohli vidět ve stories na našem Instagramu.

Až při samotném vybírání, skoro na konci celého procesu, jsme se také dozvěděli, že si u vybraných modelů bot můžeme vybrat jakou kůži a podrážku u nich chceme. Což znamená, že postupně nabídku vyladíme přesně k obrazu svému. Těšte se. Já se těším dost.

 

Komentáře

 1. Milan

  Dobrý den,
  mám dotaz ohledně rekonstrukce těchto bot. Např. zmiňovaný Le Premier totiž nabízí poměrně pohodlný servis rekonstrukce podešve bot zn. Loake.
  Jak bude řešena případná reskontrukce u Vámi nabízených bot zn. Berwick?

 2. T.

  Upřímně řečeno, přijde mi hodně velká škoda, že zde články už spíše nepřibývají, než přibývají. Píšete skvěle (když nic jiného, tak je přinejmenším znát, že za klávesnicí nesedí totální debil, jako u většiny „Muži v Česku“ článků..) a texty mají hodnotný význam, který ocení stovky lidí.
  Chápu, že přes organizaci věcí okolo John&Paul a Gentlemanstore není času nazbyt, ale přesto si myslím, že by to stálo za to občas sem něčím přispět. :)

  Hodně zdaru,
  T.

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Děkuji mockrát za komentář, udělal mi radost! :-)

   Shodou náhod brzy zase něco vyjde a zkusím se do toho více opřít. Máte nějaké preferované téma, o kterém byste rád četl?

 3. Martin

  Souhlasím s kolegy, skvělá práce! :-)

  Osobně bych ještě uvítal nějaké pěkné černé boty na zimu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *