Ani špičaté, ani hranaté

Jsem rád, že už se témata týkající se pánského oblékání dostávají i na „mainstreamové“ blogy, jako je 1000 věcí, co mě serou. Zaujal mě článek #689 ŠPIČATÝ BOTY. S tím rozdílem, že já nesnáším i boty s hranatou špičkou.Špička botV rychlosti jsem našel ty nejkřiklavější příklady hnusných bot z Baťova eshopu (ty po stranách) a standardní, kvalitní botu Loake. Snad vidíte, co mám na mysli.

Tvar špičky určuje, jak budete vnímáni. S botami vlevo budete elegantní asi jako cihla, s experimentálními špicemi vpravo zase jako ředitel cirkusu, případně ruský agent s teplou vodou. Možná byste našli ještě špičatější (až skoro šaškovský exemplář), zkuste to v komentářích.

Pro pokročilé

Abych byl úplně korektní, existují boty s hranatou špičkou, které vypadají dobře. Je to ale velká specialita. Jedná se o boty s tzv. „lodní špičkou“ – jejich špička vypadá jako otočené dno pramice. Krásným příkladem je jeden z vlajkových párů bot od Radka Zachariáše na fotce níže.

11Čtěte také:

 

 

Komentáře

 1. Petr H

  Zajímavé. Mám boty od Bati, které vypadají stejně jako ty prostřední. Tedy kdo chce najde si dobré boty i tam. A kvalitativně na tom budou stejně jako ty 5x dražší.

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Ano, některé tam vypadají poměrně dobře, ALE kvalitou na tom rozhodně nejsou stejně. Kůže je mnohem horší (často vypadá pomačkaně a vrásčitě už v obchodě, plus jsou samozřejmě lepené (ne rámové).

   1. Petr H

    NELŽETE!!! Mám kvalitní kůži a rámové boty od Bati. Když chcete na někoho házet špínu, tak si první ověřte, co prodává.

    1. Post
     Author
     Pavel Králíček

     Tak to se moc omlouvám! Můžete poskytnout více informací? Třeba odkázat na eshop?

     Kolik vás stály?

    2. Jan

     Na rámovky jsem u Bati ještě nenarazil a jejich kůže se chce odporoučet již po půl roce. Takže NELŽETE!

 2. Martin-J

  Boty hranaté a zejména špičaté není třeba takto odsuzovat. Momentálně samozřejmě nejaou v módě a nenosil bych je. Přijde ovšem dříve či později doba, kdy bude autor tohoto článku vehementě prosazovat boty špičaté, popř. hranaté (ačkoli je pravda, že tvar prostředních bot nikdy nevyjde zcela z módy a mikdy s ním nelze udělat chybu), stejně tak sza čas bude ofrňovat nad kalhotami ůzkými od kolem dolů. Pánská móda ( myslím tu klasičtější) se totiž neustále opakuje a není moc co nově vymýšlet. Špičaté boty nepochybně za pár let zase přijdou do módy. Stejně tak nejsou žádnou novinku barevné křiklavé ponožky k saku a kalhotám, to se nosilo už po válce. Zrovna tak ve střihu obleků a sak se v pidstatě stále dokola po určitém čase opakuje totéž. Čili napsat např., že široké kalhoy jsou hnusné, je pitomost. Správné je uvést, že momentálně nejsou v módě

 3. Martin Pecina

  Nezanedbatelné množství mých bot je špičatých zhruba jako na třetím obrázku. Nevidím na tom nic závadného a je to především otázka vkusu, na módní trendy kašlu. Mezi botami do špičky a botami cirkusovými, jejichž špice kráčí metr před majitelem, ještě pořád vidím dosti velký rozdíl. Na hranatých botách ovšem nevidím elegantního vůbec nic.

 4. Xeelee

  Problémem špičatých bot je hlavně to, že strašně deformují nohu. Víte, kde je noha nejširší? U prstů. Od paty až k nim se rozšiřuje. Když se podíváte na tvar chodidla, na různé dnes prodávané boty a trochu se nad tím zamyslíte, tak pak snad člověk logicky musí dojít k závěru, že kvalitní pohodlná bota by měla kopírovat tvar nohy. To znamená, že by špička měla být buď hodně zaoblená, nebo delší. A teď se podívejte na hranatou a špičatou botu na obrázku. Většina prodávaných bot je moc úzká (celkově, ne jen ty gentlemanské k obleku), ale lidé jsou na to zvyklí, protože opravdu kvalitní boty v životě neměli na noze. Když si je pořídí a zvyknou si na ně, tak už nebudou chápat jak mohli ty staré nosit.

 5. papa vorel

  Pred asi deseti nebo patnacti lety, kdyz jsem byl mlady teen nigger, nosila devcata odporne boty s hranatou spickou. Dodneska nechapu, ze si nikdo nevsim, od navrhare, pres vyrobce a prodejce az po lidi, ktery to nosili, ze je to odporny a vypada to smesne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *