7 gentlemanských bodů Franka Underwooda

Frank Underwood je postavou z výborného seriálu House of Cards. Jeho role se s bravurou zhostil Kevin Spacey. Pokud ještě nesledujete, vřele doporučuji začít.

Prezident, který perfektně ovládá svůj šatník. Příjemná představa, že? Jakkoliv je jižanský demokrat Frank Underwood ve svých metodách trochu neortodoxní, jednu věc mu upřít nejde. Jeho styl je v mnoha ohledech učebnicový. Pojďme si říct, co dělá tak dobře.

1) Přemýšlí při výběru košile

Zdroj: http://www.telegraph.co.uk/
Zdroj: http://www.telegraph.co.uk/

Dobře si uvědomuje, že má kulatý obličej a krátký krk. Proto volí protáhlé límce se sevřenými špičkami, které tuto estetickou nedokonalost vyrovnávají. Přidává mu to na vážnosti, vypadá seriózně a na krk se mu nikdo ani nepodívá.

2) Je věrný britské módě

Bílá košile – Frankova jistota.

Výhradně nosí Burberry. S jedinou výjimkou – občas totiž sáhne po obleku Ralph Lauren. Zajímavý je v tomto ohledu jeho přerod. K luxusnímu Burberry se totiž přiklonil až potom, co vstoupil do Bílého domu.

3) Stará se o vlastní boty

Zdroj: http://www.theawl.com/
Zdroj: http://www.theawl.com/

Správný muž si své boty čistí sám. Stejně tak Frank, který se v jejich leštění vyloženě vyžívá. Nabídky pomoci (nejen) zde odmítá. Ještě by se mohl naučit vyndávat před čištěním tkaničky a dojem bude dokonalý.

4) Má hodinky pro každou příležitost

Na fotce hranatý model IWC Da Vinci. Zdroj: http://watchesinmovies.info/
Na fotce hranatý model IWC Da Vinci Chronograph.
Zdroj: http://watchesinmovies.info/

Nosí luxusní švýcarské hodinky značky IWC. A kdyby jen jedny. V seriálu vystřídá modely Da Vinci Chronograph, Portofino Eight Days, Spitfire Chronograph, Portugieser Chronograph a Portugieser Automatic. Poslední dva modely patří mezi jeho nejoblíbenější. Možná je to trochu kouzlo nechtěného – s IWC totiž Kevin Spacey spolupracuje už dlouhá léta.

5) Umí působit přísně

S Frankem bych se o Ukrajinu nehádal.
S Frankem bych se o Ukrajinu nehádal.

Kromě způsobu komunikace právě díky promyšlené práci s barvami. Preferuje bílé a světle modré košile, většinou bez vzoru, občas pruhované. Nejčastěji nosí tmavé kravaty v přírodních odstínech šedé a modré. Vyhýbá se křiklavým barvám. Ve srovnání s americkými prezidenty, kteří často sáhnou po výrazných kravatách (například Obamova červená), působí odtažitě, chladně a nečitelně. A to úmyslně.

6) Umí působit neformálně

casualfrank
Lněný oblek Ralph Lauren

Ať už ukazuje vstřícnou tvář svým voličům, prochází se po Jižní Karolíně, nebo odpočívá na palubě Air Force One, vypadá pořád stejně bezchybně. Koženými bundami se snaží budovat obraz rozhodného prezidenta.

bla bla
Při kampani.

Při neformálním telefonátu.

7) Má smysl pro humor

House-of-Cards-Season-2-FU-Cufflinks-picture
Zdroj: http://thesubstantive.com/

Jinak by nemohl nosit tyhle dvojsmyslné manžetové knoflíčky. Košile s francouzskými manžetami nosí v podstatě neustále.

Obléká se podle vás Frank Underwood skutečně tak skvěle? Rád s vámi o tématu podiskutuji v komentářích.

Zdroje a další čtení:

Komentáře

 1. 01da

  Může být vůbec gentlemanem člověk, který je tak strašná svině jak FU? :) Tzn. není gentleman člověk nejen vytříbeného vkusu ale i charakteru?

  1. Post
   Author
   Daniel Rufer

   Berte to prosím s nadsázkou, tak jsem to i myslel. Celá ta idea gentlemanství v oblékání je pro mě spíš takový hezký koncept, než vážná životní mantra. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *